Former CoS

Community

Former Chiefs of Staff

The Chief of Staff is the highest position anyone can obtain without running for election. The White House has had Chiefs of Staff since it was opened in 2010.

mycribisbig

mycribisbig was the first ever Chief of Staff at the White House.

Served from July 2010

racerlanky

racerlanky was the 2nd Chief of Staff at the White House.

Served from September 2010

::.::sam::.::

::.::sam::.:: was the 3rd Chief of Staff at the White House.

Served from November 2010

Fes

Fes was the 4th Chief of Staff at the White House.

Served from March 2011

::.::sam::.::

::.::sam::.:: was the 5th Chief of Staff at the White House.

Served from July 2011

rdm156

rdm156 was the 6th Chief of Staff at the White House.

Served from October 2011

admiralpicard

admiralpicard was the 7th Chief of Staff at the White House.

Served from December 2011

lmmh

lmmh was the 8th Chief of Staff at the White House.

Served from Jan 2012

KevKev379

KevKev379 was the 9th Chief of Staff at the White House.

Served from March 2012

benn3764

benn3764 was the 10th Chief of Staff at the White House.

Served from Aug 12

admiralpicard

admiralpicard was the 11th Chief of Staff at the White House.

Served from Sept 12

!!!ppy

!!!ppy was the 12th Chief of Staff at the White House.

Served from Jan 13

hears6

hears6 was the 13th Chief of Staff at the White House.

Served from Aug 13

rich-band

rich-band was the 14th Chief of Staff at the White House.

Served from Sept 14

candlelight!

candlelight! was the 15th Chief of Staff at the White House.

Served from Jan 15

-iElliott

-iElliott was the 16th Chief of Staff at the White House.

Served from Apr 15

Reichskanzler

Reichskanzler was the 17th and 20th Chief of Staff at the White House.

Served Aug '15 and Sept '16

EriksS

EriksS was the 18th Chief of Staff at the White House.

Served from November 2015

Tommeh.

Tommeh. was the 19th Chief of Staff at the White House.

Served from January 2016

Dreyer

Dreyer was the 21st Chief of Staff at the White House.

Served from November 2016

OllieSafe

OllieSafe was the 22nd Chief of Staff at the White House.

Served from May 2017

Prononce

Prononce was the 23rd Chief of Staff at the White House.

Served from July 2017

RaptorHesus

RaptorHesus was the 24th Chief of Staff at the White House.

Served from Sept 2017

-iElliott

-iElliott was the 25th Chief of Staff at the White House.

Served from Nov 2017

0114Jesus

0114Jesus was the 26th Chief of Staff at the White House.

Served from Feb 2018

Flame-Of-Furi

Flame-Of-Furi was the 27th Chief of Staff at the White House.

Served from April 2018

kristahall22

kristahall22 was the 28th Chief of Staff at the White House.

Served from June 2018

Dreyer

Dreyer was the 29th Chief of Staff at the White House.

Served from July 2018

.Fruit.

.Fruit. was the 30th Chief of Staff at the White House.

Served from Aug 2018

-Brand0n

-Brand0n was the 31st Chief of Staff at the White House.

Served from Oct 2018

Sam117

Sam117 was the 32nd Chief of Staff at the White House.

Served from Nov 2018

LukeWR

LukeWR was the 33rd Chief of Staff at the White House.

Served from Jan 2019

Dani3I

Dani3I was the 34th Chief of Staff at the White House.

Served from June 2019